FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Q
Gdzie mogę kupić finalny product?
A
Z 06 sierpnia 2013
Larian Vault
Steam
GOG
Gamersgate
Q
Jak bardzo prawdopodobne jest, że wydacie instrukcję do gry, w której zawrzecie wszystkie drobiazgi?
A
Nie planowaliśmy tego, ale do tej pory w naszej społeczności zawsze znajdowali się śmiałkowie, którzy poświęcali sporo czasu na tworzenie takich instrukcji. O ile nam wiadomo, takie instrukcje są lepsze niż te, które my byśmy stworzyli.
Q
Czy w kampanii będzie możliwość gry smoczycą?
A
Niestety nie. Dragon Commander to historia syna Smoczego Rycerza. Zmiany, które musielibyśmy wprowadzić do całej gry po dodaniu jeszcze jednej płci, nie zmieściłyby się w naszym budżecie.
Q
Wiemy, że walki będą rozgrywać się na morzu i na lądzie. Czy trzeba będzie wobec tego spełnić jakieś konkretne wymagania, będą wybuchać jak w przypadku walk w powietrzu (karty bitwy), czy też możliwość ich wystąpienia zależy od mapy?
A
Na mapie kampanii możesz kupować i przesuwać floty i wojska. Pojawiają się w trybie pojedynku. Jeśli chcesz utworzyć dodatkowe jednostki w tym trybie, musisz znaleźć miejsca, w których możesz zbudować baraki i fabryki. Dzięki kartom zyskujesz dodatkowe jednostki, z którymi rozpoczynasz walkę.
Q
Czy będzie jeszcze jakaś smoczyca, potencjalna towarzyszka naszego dowódcy? Mogłaby na przykład zostać drugim bohaterem.
A
Nie. Myśleliśmy o tym, ale doszliśmy do wniosku, że to przesada.
Q
Czy możliwe będzie odwiedzanie krain, z których pochodzą ambasadorowie (osobiście, a nie ze statku)? Na przykład, czy mogę udać sie do stolicy krainy krasnoludów z ambasadorem w roli przewodnika lub w ramach osobistej misji?
A
Nie, ale marzymy o tym, że pewnego dnia uda nam się stworzyć mieszankę wspaniałej strategii z niesamowitym RPG.
Q
Czy będzie można dostosować smoka do własnych potrzeb?
A
Jest kilka smoków do wyboru. Dalsze dostosowywanie jest jedną z rzeczy, które chcielibyśmy wprowadzić, ale nie wiemy jeszcze, czy wystarczy nam na to czasu.
Q
Dlaczego w świecie Divinity technologii było coraz MNIEJ z upływem czasu? Czemu w Dragon Commander mają statki kosmiczne, a w DKS, którego akcja toczy się wiele lat później, są tylko sterowce?
A
Kataklizm - tak wyjaśniamy wszelkie anachronizmy. Tak naprawdę męczyliśmy się z tym przez jakiś czas, ale efekt końcowy nas zadowala. Nie powiem ani słowa, póki nie pojawią się odpowiednie materiały, bo nie chcę zepsuć niespodzianki.
Q
Czy bazy będą na lądzie, w powietrzu, czy może w obu miejscach?
A
Na lądzie i morzu. Usunęliśmy powietrzne bazy, ale kto wie, może kiedyś jeszcze wrócą.
Q
Czy można stosować tzw. „brudne” zagrywki?
A
Ta gra została do tego stworzona!
Q
Czy zbalansowane jednostki mogą podczas walki natrafić na „super jednostki”, które są od nich o wiele lepsze, czy może walka jest wyrównana i wygrywa ten, kto ma więcej złota lub innej waluty?
A
Dzięki odpowiedniej strategii możesz stworzyć jednostkę, która bez problemu pokona twojego wroga. Pamiętaj, że w następnej turze twój przeciwnik może zrobić to samo. Szczegóły działania tego systemu pokażemy w jednym z następnych filmów.
Q
Czy wrogowie mają dostęp do takich samych dodatków, co ja?
A
Tak. Ponieważ strategiczna kampania jest ważną częścią gry, jednostki, przeciwko którym walczysz na początku, są równe twoim. Badania pokazują jednak, że podejmowane przez ciebie decyzje mogą wprowadzać duże i szybkie zmiany w umiejętnościach danej jednostki. Wkrótce udostępnimy filmy, w których to zaprezentujemy.
Q
Jak działa tryb „papier kamień nożyce” z jednostkami lądowymi i wodnymi? Skoro woda niszczy ląd, powietrze i wodę, powietrze niszczy powietrze, ląd i wodę, ale ląd może atakować tylko jednostki powietrzne i inne jednostki lądowe?
A
Jeśli masz wyłącznie jednostki lądowe, a przeciwnik ma jednostki powietrzne i morskie, jesteś w tarapatach. Chyba że twój smok ma akurat odpowiednie umiejętności…
Q
Jak Dragon Commander wpasowuje się w świat Divinity?
A
Akcja rozgrywa się na długo przed wydarzeniami w Divinity, w czasach, gdy Maxos krążył wokół Rivellonu.
Q
Czy Kirill Pokrovsky komponuje muzykę do Dragon Commander?
A
Tak, Kirill tworzy muzykę do gry.
Q
Ile czasu twórcy gry spędzili na pracy nad Dragon Commander?
A
Ponad dwa lata.
Q
W jakich językach zostanie wydana gra Dragon Commander?
A
W angielskim, francuskim, niemieckim, polskim i rosyjskim - te języki zostały potwierdzone, ale możliwe, że będzie ich więcej.
Q
Czy w Dragon Commander będą osiągnięcia w sieci, prezenty lub wyjątkowe przedmioty?
A
Tak.
Q
Czy w Dragon Commander będą tryby i turnieje sieciowe?
A
Tak.
Q
Czy w Dragon Commander trzeba opracować strategię, czy można iść prosto w kierunku wygranej?
A
Bez odpowiedniej strategii nie dojdziesz pewnie do piątej tury. Nieprzemyślane działania szybko się mszczą.
Q
Czy będzie można budować imperia, ulepszenia, poprawiać umiejętności i zdobywać zapasy w grze?
A
Tak, będzie można.
Q
Czy, tak jak w Divinity 2, będzie jakaś historia?
A
Tak.
Q
Czy w Dragon Commander walki będą rozgrywać się za dnia i nocą?
A
Tak.
Q
Jak długa będzie kampania?
A
Będzie to zależeć od twoich poczynań na mapie strategicznej. To nie jest gra strategiczna z wcześniej stworzonymi misjami. To naprawdę coś innego. Więcej wyjaśnień znajdziecie w filmach o Dragon Commander, które zamieścimy w przyszłości.
Q
What is Larian Studios' Video Policy?
A
Our users are encouraged to use our released products for the creation of playthroughs, instructional videos, and similar content. Feel free to publish videos featuring our content on your own website or through services like YouTube and Vimeo.

However, we ask you not to take assets (e.g. voices, music, item, or art) and distribute these out of the context of Larian Studios' games.

While you're free to monetise your videos using programs such as the YouTube partner program, charging viewers to access your vidoes or selling or licensing your videos for any kind of payment is prohibited.

Larian Studios is not responsible for contacting YouTube on your behalf in order to grant permission for use of our content. If you encounter any trouble in this area, a link to this page should suffice as proof of fair use.

This policy applies only to Larian Studios' content; if you create a video using a montage of content from various sources (e.g. gameplay footage from games produced by other studios, music from unaffiliated artists), this page is insufficient to provide permission for the use of each of those pieces of content.

Larian Studios reserves the right to change or cancel this permission at any time in its sole discretion.

©2013 Larian Studios. Wszystkie prawa zastrzeżone. Divinity, Dragon Commander i Larian są zarejestrowanymi znakami towarowymi Larian Studios.
Zrzeczenie się odpowiedzialności | Skontaktuj się z nami